Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie został zaprojektowany przez architekta dr WIESŁAWA KUPŚCIA z Sopotu. Kierownikiem nadzoru został pan FRANCISZEK TREPCZYK, nasz parafianin który z wielkim zaangażowaniem i sercem codziennie odwiedzał plac budowy. Wykonawcami "dzieła budowy świątyni" są parafianie, którym w pierwszych latach (wznoszenia murów świątyni) przewodniczył pan STEFAN WESOŁOWSKI. Sprawami organizacyjnymi w wielu dziedzinach zajmował się pan FRANCISZEK DUNST i pan EDMUND DRAWC. Nad całością czuwał i nadal czuwa - nasz proboszcz, Ks. CZESŁAW LAS, który włożył wiele sił i serca w powstawanie nowej świątyni, począwszy od posługi duszpasterskiej, poprzez sprawy organizacyjne, a kończąc na wspólnej pracy przy wznoszeniu Bożego domu.
Mimo, iż nasza prafia w tym roku obchodziła 7 rocznicę istnienia prace budowlane w naszej świątyni trwają nadal.
Oto kilka zdjęć z montażu wieży kościelnej, prac trwających przy kościele i ciągnik, który był niezawodny w wielu pracach budowlanych.
Wszystkim, którzy chcieliby złożyć swój dar finansowy na dzieło budowy świątyni pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie podajemy nasz Nr KONTA:
BS Żukowo Nr 02834510290201604320000001
Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie